top of page

Codzienność

Nauczyciele, sympatycy idei edukacji leśnej, rodzice, ale przede wszystkim dzieci. To one były inspiracją do stworzenia innowacyjnej placówki, w której nie tylko jest realizowana podstawa programowa, ale przede wszystkim spełniane są indywidualne potrzeby dzieci. Nowoczesne, kontenerowe pawilony, stanowią bazę leśnej szkoły „Puszczyk”, to efekt wsparcia otrzymanego w ramach programu społecznego „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”

unnamed (2).jpg

Przebywanie na powietrzu kilka godzin dziennie to sposób na lepszą odporność, zdrowie fizyczne i psychiczne. Kontakt z naturą pomaga w rozładowaniu stresu i uwrażliwia. Nasze dzieci bawią się i uczą na dworze, są twórcze i ciekawe świata. Z przyjemnością obserwujemy też jak radzą sobie ze stresem czy konfliktami w grupie.

 

By móc w pełni rozwinąć skrzydła.

19.jpg

Organizacja

Leśna Szkoła Puszczyk to

niepubliczna szkoła podstawowa.

Pracujemy w godzinach 8.00 - 16.30. 

W Puszczyku realizujemy podstawę programową MEN pracując w oparciu o Standardy Dobrej Edukacji. 

 

Dzieci objęte są diagnozą logopedyczną, opieką mentorską, mają dostęp do nowoczesnych technologii i pomocy dydaktycznych. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w pobliskim lesie Antoniuk oraz nowoczesnych pracowniach terenowych. Przede wszystkim jednak szkoła leśna to mnóstwo spontanicznego ruchu i swobodnej zabawy, miejsca na realizowanie pasji i przestrzeni do kreatywności.

01.jpg

Lokalizacja

Baza terenowa Fundacji trzy czte ry! 

Leśna Szkoła Puszczyk

Osowicze

Dojazd od strony os. Zawady ulicą Lodową do granic miasta, następnie pierwsza żwirowa droga w prawą stronę. Białystok

https://goo.gl/maps/JppfnjzTWRnZZE7w6

12.jpg

Catering

W Puszczyku nie używamy jednorazówek, a raczej stawiamy na rozwiązania eko i wielokrotnego użytku. W kwestii pożywienia, dbamy aby jedzenie było pakowane w pojemniki wielokrotnego użytku, sztućce, woda w bidonach. Chcemy zadbać o nasze środowisko i produkować jak najmniej odpadów. 

Jemy posiłki gotowane  w oparciu o lokalne, sezonowe produkty - warzywa uprawiane w eko gospodarstwie. Jest smacznie, kolorowo i zdrowo. 

Pyszne posiłki, przygotowywane, które dzieci pałaszują ze smakiem dostarczane do Puszczyka na zasadzie cateringu. 

Za to by zawsze były na czas odpowiada

Lokalna Bistro.

Opłaty

Czesne: 1250 PLN

Czesne jest opłatą stałą miesięczną.

Obiad: 16 PLN dziennie - nieobecność zgłaszamy do godz. 8:30

 

Jednorazowe wpisowe przy podpisaniu umowy: 2000 PLN

 

Nr konta:

Leśna Szkoła Puszczyk

22 1050 1953 1000 0090 3172 0700

bottom of page